VZM100W-24-FN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VZM100W-24-FN
Manufacturer
ERP Power
Description
120 & 277 VAC, 90% EFF., RECTANG
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
Voltage - Isolation :
2 kV
Weight :
Termination Style :
Wire Leads
Power (Watts) :
90 W
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Efficiency :
90%
Dimming :
Analog
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Topology :
AC DC Converter
Number of Outputs :
1
Features :
OCP, OTP, SCP
Product Status :
Obsolete
Approval Agency :
cULus, FCC
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
5.91 L x 1.53 W x 0.98 H (150.1mm x 38.9mm x 24.9mm)
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Current - Output (Max) :
3.75A
Standard Number :
Voltage - Output :
24V
Type :
Constant Voltage
Series :
VZM (60W)