VY2681M29Y5US63V7
Mfr.Part #
VY2681M29Y5US63V7
Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL
Formed Leads - Kinked
Lead/Base Style :
Kinked
Published :
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Pitch :
7.5mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance :
680pF
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
Y5U
Depth :
5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Composition :
Ceramic
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
300V
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 2600
Height Seated (Max) :
0.453 11.50mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±20%
REACH SVHC :
Unknown
HTS Code :
Multilayer :
No
Dielectric :
Y5U
Temperature Coefficient :
Y5U E
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Safety
Lead Diameter :
600 µm
Datasheets
VY2681M29Y5US63V7
Vishay VY2681M29Y5US63V7
VY2 680pF Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.295Dia 7.50mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc