VY2472M41Y5VS6TV0
Mfr.Part #
VY2472M41Y5VS6TV0
Description
CAP CER 4700PF 300VAC Y5V RADIAL
Capacitance :
4700pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated :
300VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.413Dia 10.50mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Factory Lead Time :
30 Weeks
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Datasheets
VY2472M41Y5VS6TV0
Vishay VY2472M41Y5VS6TV0
VY2 4700pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.413Dia 10.50mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc