VY2332M35Y5VS6UV7
Mfr.Part #
VY2332M35Y5VS6UV7
Description
CAP CER 3300PF 300VAC Y5V RADIAL
Voltage - Rated :
300VAC
Temperature Coefficient :
Y5V F
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
3300pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±20%
Applications :
Safety
Datasheets
VY2332M35Y5VS6UV7
Vishay VY2332M35Y5VS6UV7
VY2 3300pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc