VY1681K31Y5UQ63V0
Mfr.Part #
VY1681K31Y5UQ63V0
Description
CAP CER 680PF 760VAC Y5U RADIAL
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
Through Hole
Lead/Base Style :
Kinked
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
760VAC
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Capacitance :
680pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Min Operating Temperature :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Datasheets
VY1681K31Y5UQ63V0
Vishay VY1681K31Y5UQ63V0
VY1 680pF 760VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5U E 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc