VY1221K31Y5SQ6XT0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VY1221K31Y5SQ6XT0
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 760VAC Y5S RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead/Base Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Applications :
Safety
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
760VAC
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Ratings :
X1, Y1
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
Y5S
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
Radial, Disc
Published :
Series :
VY1
Lead Style :
Formed Leads
Datasheets
VY1221K31Y5SQ6XT0
Vishay VY1221K31Y5SQ6XT0
VY1 220pF 760VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5S 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc