VXM8-1076-40M0000000TR
Mfr.Part #
VXM8-1076-40M0000000TR
Description
VXM8-1076-40M0000000TR
Size / Dimension :
0.100 L x 0.081 W (2.55mm x 2.05mm)
Type :
MHz Crystal
Product Category :
LED Light Pipes
Product Type :
LED Light Pipes
Frequency Tolerance :
±20ppm
BIVAR
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
Frequency :
40 MHz
Product :
Flexible Light Pipes with LEDs
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Brand :
BIVAR
Operating Temperature :
Color :
Red
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Mode :
Fundamental
Series :
VXM8
Product Status :
Active
Orientation :
RIGHT ANGLE
Subcategory :
LED Indication
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms