VXM7-9040-16M0000000
Mfr.Part #
VXM7-9040-16M0000000
Description
OSCILLATOR CMOS SMD
Crystals
Operating Temperature :
Package :
Strip
Series :
VXM7
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Frequency :
16 MHz
Operating Mode :
Fundamental
Load Capacitance :
Type :
MHz Crystal
Base Product Number :
VXM7-9040
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency Stability :
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)