VXM1-9003-12M0000000TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VXM1-9003-12M0000000TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
5 mm x 3.2 mm x 1.1 mm
Datasheet
Download
Description
12MHZ SMD CRYSTAL 5.0X3.2MM
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Crystals
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Tolerance :
±20ppm
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status :
Active
Length :
5 mm
Ratings :
Base Product Number :
VXM1-9003
Series :
VXM1
Load Capacitance :
18 pF
Height - Seated (Max) :
0.051 (1.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Mounting Style :
SMD/SMT
Width :
3.2 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
ESR :
100 Ohms
Package :
Tape and Reel (TR)
Product :
Crystals
Drive Level :
10 uW
Tolerance :
20 PPM
Frequency Stability :
Operating Mode :
Fundamental
Frequency :
12 MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
Reel
Type :
Standard Crystal
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.1 mm
Package / Case :
5 mm x 3.2 mm x 1.1 mm
Introducing Crystals Microchip Technology VXM1-9003-12M0000000TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Type:Standard Crystal, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:5 mm x 3.2 mm x 1.1 mm, VXM1-9003-12M0000000TR pinout, VXM1-9003-12M0000000TR datasheet PDF, VXM1-9003-12M0000000TR amp .Beyond Crystals Microchip Technology VXM1-9003-12M0000000TR ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.