VV-800-1012-77M76000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VV-800-1012-77M76000000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CUSTOM LOW FREQUENCY CERAMIC VCX
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Width :
20
Current - Supply (Max) :
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Length :
35mm
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
Function :
Series :
VV-800
Max. ambient temperature :
+70°C
Frequency :
77.76 MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Content :
1pc(s)
Fitting type (details) :
Front Mounting, rack-mounting, rail mounting
Type :
6AG1193-6BP00-7BD0
Output :
Depth :
35mm