VV-701-EAE-PNEE-40M0000000-A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VV-701-EAE-PNEE-40M0000000-A
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
QFN
Datasheet
Download
Description
CUSTOM LOW FREQUENCY CERAMIC VCX
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Pin Count :
4
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Ratings :
Packaging :
Bulk
Output :
CMOS
Base Resonator :
Crystal
Type :
VCXO
Mounting Style :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
9mA
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Product Depth (mm) :
5(mm)
Operating Temp Range :
-20C to 70C
Product Height (mm) :
0.9(mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
QFN
Series :
VV-701
Product Status :
Active
Spread Spectrum Bandwidth :
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Height - Seated (Max) :
0.068 (1.72mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Screening Level :
COMMERCIAL
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
Product Length (mm) :
7(mm)
Frequency :
40 MHz