VTCB921-101M-RC
Mfr.Part #
VTCB921-101M-RC
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Description
100UH, TOROIDAL CHOKE
Stock
571
In Stock :
571
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Through Hole
Features :
Frequency - Self Resonant :
Q @ Freq :
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Radial, Vertical (Open)
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.846" L x 0.472" W (21.50mm x 12.00mm)
Package :
Box
Current - Saturation (Isat) :
2.6A
Inductance :
100 µH
Material - Core :
Height - Seated (Max) :
0.850" (21.60mm)
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Datasheets
VTCB921-101M-RC
Allied Components International VTCB921-101M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD