VTC230-331L-RC
Mfr.Part #
VTC230-331L-RC
Package / Case
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Description
330uH +/-15% V.M. Toroidal Choke
Stock
10
In Stock :
10
Fixed Inductors
Material - Core :
Size / Dimension :
1.280" Dia (32.51mm)
Supplier Device Package :
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Frequency - Self Resonant :
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Series :
TC230
Q @ Freq :
Tolerance :
±15%
Current Rating (Amps) :
5.2 A
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Inductance :
330 µH
Package :
Tray
Through Hole
Features :
DC Resistance (DCR) :
67mOhm Max
Datasheets
VTC230-331L-RC
Allied Components International VTC230-331L-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD