VTC210HT-101L-RC
Mfr.Part #
VTC210HT-101L-RC
Package / Case
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Description
100uH +/-15% V.M. Toroidal Choke
Stock
5
In Stock :
5
DC Resistance (DCR) :
53mOhm Max
Current Rating (Amps) :
4.6 A
Supplier Device Package :
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Current - Saturation (Isat) :
Tolerance :
±15%
Series :
TC210HT
Q @ Freq :
Package / Case :
Height - Seated (Max) :
Features :
Frequency - Self Resonant :
Material - Core :
Size / Dimension :
0.860" Dia (21.84mm)
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Package :
Tray
Inductance :
100 µH
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Datasheets
VTC210HT-101L-RC
Allied Components International VTC210HT-101L-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD