VTC100-331M-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VTC100-331M-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Datasheet
Download
Description
330UH 10% Vrt Mnt Toroidal Chok
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
TC100
Inductance :
330 µH
DC Resistance (DCR) :
660mOhm Max
Package :
Tray
Height - Seated (Max) :
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Supplier Device Package :
Radial
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Product Status :
Active
Ratings :
Type :
Toroidal
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
700 mA
Size / Dimension :
0.560" Dia (14.22mm)
Package / Case :
Radial, Vertical (Open)
Datasheets
VTC100-331M-RC
Allied Components International VTC100-331M-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD