VT200F-12.5PF20PPM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VT200F-12.5PF20PPM
Manufacturer
Seiko Instruments, Inc.
Package / Case
Cylindrical Can, Radial
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Manufacturer :
Seiko Instruments, Inc.
Product Category :
Crystals
Termination :
Radial
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-10°C
Length :
5.9944mm
Load Capacitance :
12.5pF
Max Operating Temperature :
60°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
VT-200-F
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Diameter :
2mm
Frequency :
32.768kHz
Mounting Type :
Through Hole
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50kOhms
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Size / Dimension :
0.074Diax0.236L 1.88mmx6.00mm
Mount :
Through Hole
Tolerance :
0.002%
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Tolerance :
±20ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
5.9944mm
Seiko Instruments, Inc. VT200F-12.5PF20PPM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP 11MF 3.3V SURFACE MNT
    CAP 11MF 3.3V SURFACE MNT
    CAP 7.5MF 2.6V SURFACE MNT
    CAP 11.5MF 2.6V SMD
    CAP 35MF 3.3V SURFACE MNT