VT-820-EFJ-1060-12M8000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VT-820-EFJ-1060-12M8000000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
3225 XTAL 24.000MHZ, 10/10/0/70C
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Ratings :
Product Status :
Active
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
TCXO
Output :
Clipped Sine Wave
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
VT-820
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency :
12.8 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package :
Strip
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
Frequency Stability :
±1ppm
Function :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
1.5mA