VT-807-EAJ-206D-20M0000000TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VT-807-EAJ-206D-20M0000000TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
VT-807-EAJ-206D-20M0000000TR
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Series :
VT-807
Current - Supply (Max) :
6mA
Frequency Stability :
±2PPM
Current - Supply (Disable) (Max) :
Spread Spectrum Bandwidth :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
VCTCXO
Frequency :
20 MHz
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
±12ppm
Ratings :
Function :
Amplitude Control
Output :
CMOS
Base Resonator :
Crystal
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)