VT-501-EAE-1060-20M0000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VT-501-EAE-1060-20M0000000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Series :
VT-501
Ratings :
Type :
TCXO
Output :
CMOS
Size / Dimension :
0.465 L x 0.390 W (11.80mm x 9.90mm)
Frequency Stability :
±1ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
24mA
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
Spread Spectrum Bandwidth :
Product Status :
Active
Frequency :
20 MHz
Function :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.087 (2.20mm)