VS3-C2-K1-G33-00-CE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VS3-C2-K1-G33-00-CE
Manufacturer
Artesyn Embedded Power
Description
AC/DC CNVRTR 5V 3.3V 2X12V 2000W
Manufacturer :
Artesyn Embedded Power
Product Category :
Current - Output (Max) :
180A 150A 21A 20A
Applications :
ITE (Commercial)
Minimum Load Required :
No
Efficiency :
82%
Mounting Type :
Chassis Mount
Approval Agency :
CB, CE, CSA, UL, VDE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
11.00Lx7.90W x 5.00 H 280.0mmx200.7mmx127.0mm
Number of Outputs :
4
Voltage - Output 2 :
3.3V
Voltage - Isolation :
2kV
Operating Temperature :
-10°C~50°C With Derating
Voltage - Input :
85V~264VAC
Voltage - Output 1 :
5V
Type :
Enclosed
Published :
Power (Watts) :
2000W
Feature :
Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Universal Input
Series :
VS3 (2000W)
Voltage - Output 3 :
12V