VS-VSKN41/12
Mfr.Part #
VS-VSKN41/12
Description
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
150mA
Hold Current :
200mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
2.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
850A 890A
RMS Current (Irms) :
100A
ADD-A-PAK (3 + 4)
Current - On State (It (AV)) (Max) :
45A
Peak Reflow Temperature (Cel) :
Chassis Mount
Mount :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Current - On State (It (RMS)) (Max) :
100A
Voltage - Off State :
1.2kV