VS-C-XLR-10-WW-24V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VS-C-XLR-10-WW-24V
Manufacturer
LED Lighting Inc.
Description
LIGHT BAR 3000K CLEAR 3.5W24VDC
Stock
35
In Stock :
35
Manufacturer :
LED Lighting Inc.
Product Category :
Current - Test :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V
Wavelength :
Configuration :
Linear Light Strip, Plug and Play
Lumens/Watt @ Current - Test :
Package :
Box
Temperature - Test :
CRI (Color Rendering Index) :
80
Light Emitting Surface (LES) :
Viewing Angle :
90°
Luminous Flux @ Current/Temperature :
180 lm
Height :
9.90mm
Lens Type :
Flat
Product Status :
Active
CCT (K) :
3000K
Current - Max :
Type :
LED Engine
Series :
VSCXLR
Features :
Dimming, IP50
Size / Dimension :
256.54mm L x 23.90mm W