VRB3-D12-S15-DIP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VRB3-D12-S15-DIP
Manufacturer
Bel
Package / Case
24-DIP Module, 10 Leads
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 15V 3W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Voltage - Input (Min) :
9V
Size / Dimension :
1.25Lx0.79W x 0.39 H 31.8mmx20.1mmx9.9mm
Published :
Power (Watts) :
3W
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Height :
9.906mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Voltage - Isolation :
1.5kV
Number of Outputs :
1
Max Output Current :
200mA
Efficiency :
77%
Series :
VRX3-DIP (3W)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Output 1 :
15V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
SCP
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
ITE (Commercial)
Max Power Dissipation :
3W