VRA3-D24-D15-DIP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VRA3-D24-D15-DIP
Manufacturer
Bel
Package / Case
24-DIP Module, 10 Leads
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 3W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Mount :
Through Hole
Type :
Isolated Module
Max Power Dissipation :
3W
Max Output Current :
100mA
Number of Outputs :
2
Current - Output (Max) :
100mA 100mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Pbfree Code :
yes
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation :
1.5kV
Efficiency :
80%
Voltage - Output 1 :
15V
Feature :
SCP
Package / Case :
24-DIP Module, 10 Leads
Lead Free :
Lead Free
Height :
9.906mm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output 2 :
-15V
Voltage - Input (Min) :
18V
Size / Dimension :
1.25Lx0.79W x 0.39 H 31.8mmx20.1mmx9.9mm
Series :
VRX3-DIP (3W)
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Input (Max) :
36V