VMS-R680-1.0-U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VMS-R680-1.0-U
Manufacturer
Isabellenhütte
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.68,
Manufacturer :
Isabellenhütte
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
4W
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
20ppm/°C
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.250 L x 0.120 W (6.35mm x 3.05mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Composition :
Metal Foil
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Resistance :
680 mOhms
Series :
VMS
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Datasheets
VMS-R680-1.0-U
VMS Series, Metal Foil, 680 mOhms, 4W, ±1%, -65°C ~ 170°C