VMS-R120-1.0-U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VMS-R120-1.0-U
Manufacturer
Isabellenhütte
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.12,
Manufacturer :
Isabellenhütte
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Product Status :
Active
Composition :
Metal Foil
Power (Watts) :
4W
Size / Dimension :
0.250 L x 0.120 W (6.35mm x 3.05mm)
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Ratings :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient :
20ppm/°C
Series :
VMS
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Resistance :
120 mOhms
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%