VMK3-9005-32K7680000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VMK3-9005-32K7680000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Crystals
Product Status :
Active
Operating Mode :
Fundamental
Subcategory :
Crystals
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Product Category :
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
Microchip
Frequency Stability :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Ratings :
Packaging :
Cut Tape
Frequency :
32.768 kHz
Series :
Product Type :
Base Product Number :
VMK3
Size / Dimension :
0.126 L x 0.059 W (3.20mm x 1.50mm)
Brand :
Microchip Technology / Atmel
Frequency Tolerance :
±20ppm