VLS6045EX-2R2N-CA
Mfr.Part #
VLS6045EX-2R2N-CA
Description
FIXED IND 2.2UH 5.1A 24.7MOHM SM
Stock
936
In Stock :
936
DC Resistance (DCR) :
24.7mOhm Max
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
Tolerance :
±30%
Rated Current-Max :
5.1A
Test Frequency :
0.1MHz
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Current - Saturation :
7.5A
Special Feature :
DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
Current Rating (Amps) :
5.1A
Terminal Shape :
ONE SURFACE
ECCN Code :
EAR99
Series :
VLS-EX
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
2.2μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
2017
Datasheets
VLS6045EX-2R2N-CA
TDK Corporation VLS6045EX-2R2N-CA
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD