VLS6045EX-1R0N-CA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLS6045EX-1R0N-CA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 6A 15.6 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Surface Mount :
yes
Shielding :
Shielded
Number of Terminations :
2
Series :
VLS-EX
Factory Lead Time :
12 Weeks
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
1μH
DC Resistance (DCR) :
15.6mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Wirewound
Tolerance :
±30%
Test Frequency :
0.1MHz
Rated Current-Max :
6A
Packing Method :
TR, 13 INCH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Current - Saturation :
12A
Current Rating (Amps) :
6A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Number of Functions :
1
Package / Case :
Nonstandard
Special Feature :
DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VLS6045EX-1R0N-CA
TDK Corporation VLS6045EX-1R0N-CA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD