VLS4012T-330MR44
Mfr.Part #
VLS4012T-330MR44
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 33UH 440MA 816MOHM SMD
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
HTS Code :
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductance :
33μH
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
440mA
Termination :
SMD/SMT
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current - Saturation :
470mA
Factory Lead Time :
12 Weeks
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Series :
VLS
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Test Frequency :
1MHz
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Published :
DC Resistance (DCR) :
816mOhm Max
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
440mA
Height :
1.2mm
Number of Functions :
1
Resistance :
816mOhm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Mount :
Datasheets
VLS4012T-330MR44
TDK Corporation VLS4012T-330MR44
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD