VLS4012ET-6R8M
Mfr.Part #
VLS4012ET-6R8M
Description
FIXED IND 6.8UH 1A 156 MOHM SMD
Stock
505
In Stock :
505
Wirewound
Inductance Tolerance :
20%
Inductance :
6.8μH
Test Frequency :
1MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Max DC Current :
1.2A
HTS Code :
Case Code (Metric) :
4012
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Case/Size Code :
4040-12M
RMS Current (Irms) :
1.6A
Packing Method :
TR
Tolerance :
±20%
Published :
2012
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Pbfree Code :
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Self Resonant Frequency :
1MHz
Series :
VLS
REACH SVHC :
No SVHC
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Current Rating :
1A
Depth :
4.1mm
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Military Standard :
Not
Height :
1.2mm
DC Resistance (DCR) :
156mOhm Max
Datasheets
VLS4012ET-6R8M
TDK Corporation VLS4012ET-6R8M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD