VLS252010CX-220M-1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLS252010CX-220M-1
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 450MA 1.364OHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
VLS-CX-1
ECCN Code :
EAR99
Current Rating (Amps) :
450mA
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
1.364Ohm Max
Tolerance :
±20%
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
22μH
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
460mA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Inductance Tolerance :
20%
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
VLS252010CX-220M-1
TDK Corporation VLS252010CX-220M-1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD