VLS201612CX-4R7M
Mfr.Part #
VLS201612CX-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 1.12A 252MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
252mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Current Rating (Amps) :
1.12A
Shielding :
Shielded
Inductance Tolerance :
20%
Inductance :
4.7μH
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
12 Weeks
Material - Core :
Surface Mount
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Current - Saturation :
880mA
Series :
VLS-CX-1
Datasheets
VLS201612CX-4R7M
TDK Corporation VLS201612CX-4R7M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD