VLS201612CX-150M-1
Mfr.Part #
VLS201612CX-150M-1
Description
FIXED IND 15UH 590MA 913MOHM SMD
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Material - Core :
Ferrite
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Inductance Tolerance :
20%
Series :
VLS-CX-1
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
590mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
913mOhm Max
Inductance :
15μH
Current - Saturation :
490mA
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
VLS201612CX-150M-1
TDK Corporation VLS201612CX-150M-1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD