VLS201610ET-6R8M-CA
Mfr.Part #
VLS201610ET-6R8M-CA
Description
FIXED IND 6.8UH 540MA 840MOHM SM
Inductance :
6.8μH
Tolerance :
±20%
Current Rating :
540mA
Series :
VLS-E-CA
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Material - Core :
Shielding :
Shielded
Termination :
SMD/SMT
Max DC Current :
530mA
Current - Saturation :
530mA
DC Resistance (DCR) :
840mOhm Max
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
1mm
Mount :
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Nonstandard
Resistance :
700mOhm
Test Frequency :
1MHz
TDK Corporation VLS201610ET-6R8M-CA
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD