VLP6045LT-220M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLP6045LT-220M
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 2A 140 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C~105°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
VLP
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.268Lx0.268W 6.80mmx6.80mm
Published :
Inductance :
22μH
Current Rating :
2A
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
4.5mm
Test Frequency :
100kHz
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Shielding :
Shielded
Max DC Current :
2.1A
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Depth :
6.8mm
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Wirewound
Lead Free :
Lead Free
Current - Saturation :
2.1A
Material - Core :
Ferrite
Datasheets
VLP6045LT-220M
TDK Corporation VLP6045LT-220M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD