VLP4610T-150MR38
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLP4610T-150MR38
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 480MA 1.14OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
0.38A
HTS Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
100kHz
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Case/Size Code :
Number of Terminations :
2
DC Resistance (DCR) :
1.14Ohm Max
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Series :
VLP
Type :
Wirewound
Height :
1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shielding :
Shielded
Resistance :
1.14Ohm
Published :
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.181Lx0.118W 4.60mmx3.00mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Package / Case :
Nonstandard
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±20%
Number of Functions :
1
Inductance :
15μH
Current - Saturation :
380mA
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
3.2mm
DC Current :
480mA
Datasheets
VLP4610T-150MR38
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD