VLM100E-24-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLM100E-24-T
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRVR CV AC/DC 24V 4A
Stock
438
In Stock :
438
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
Power (Watts) :
96W
Number of Outputs :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Efficiency :
93%
Approval Agency :
CB, CE, cULus, FCC
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
VLM100 (96W)
Voltage - Input (Max) :
240VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Min) :
220VAC
Current - Output (Max) :
4A
Operating Temperature :
90°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output :
24V
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
8.03Lx1.03W x 0.78 H 204.0mmx26.3mmx19.9mm