VLH322515-2R2M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLH322515-2R2M
Manufacturer
Viking Tech
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 790MA 126MOHM SM
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
VLH
DC Resistance (DCR) :
126mOhm Max
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.073" (1.85mm)
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
Type :
Drum Core, Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant :
64MHz
Current Rating (Amps) :
790 mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Ratings :
Product Status :
Active
Inductance :
2.2 µH
Supplier Device Package :
Material - Core :
Ferrite
Datasheets
VLH322515-2R2M
Viking Tech VLH322515-2R2M
VLH322515-2R2M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Viking Tech stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD