VLF504012MT-1R5N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLF504012MT-1R5N
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 2.91A 48MOHM SMD
Stock
869
In Stock :
869
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Lifecycle Status :
EOL ANNOUNCED (Last Updated: 1 month ago)
REACH SVHC :
No SVHC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ferrite
Type :
Wirewound
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
RMS Current (Irms) :
2.91A
Height :
1.2mm
Max DC Current :
3.02A
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductance :
1.5μH
Tolerance :
±30%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
2.91A
Published :
2013
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance Tolerance :
30%
Package / Case :
Nonstandard
HTS Code :
Test Frequency :
1MHz
Shielding :
Shielded
Series :
VLF-M
Size / Dimension :
0.197Lx0.157W 5.00mmx4.00mm
Datasheets
VLF504012MT-1R5N
TDK Corporation VLF504012MT-1R5N
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD