VLF504010MT-1R0N-CA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLF504010MT-1R0N-CA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 3.08A 37 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Shielding :
Shielded
Termination :
SMD/SMT
Material - Core :
Ferrite
Current - Saturation :
2.66A
Series :
VLF-M-CA
Size / Dimension :
0.197Lx0.157W 5.00mmx4.00mm
DC Resistance (DCR) :
37mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
2.66A
HTS Code :
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1mm
Tolerance :
±30%
Published :
Test Frequency :
1MHz
Current Rating :
3.08A
Inductance :
1μH
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~105°C
TDK Corporation VLF504010MT-1R0N-CA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD