VLF5014ST-100M1R2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLF5014ST-100M1R2
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 1.2A 250 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
1.2A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.189Lx0.181W 4.80mmx4.60mm
Lead Free :
Lead Free
Case/Size Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±20%
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Military Standard :
Not
Pbfree Code :
yes
Max DC Current :
1.2A
Depth :
4.5mm
Number of Terminations :
2
DC Current :
1.2A
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
yes
HTS Code :
Current - Saturation :
1.5A
Height :
1.4mm
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
Inductance :
10μH
Package / Case :
Nonstandard
Packing Method :
TR
Mount :
Surface Mount
Series :
VLF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Wirewound
Number of Functions :
1
Test Frequency :
1MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Datasheets
VLF5014ST-100M1R2
TDK Corporation VLF5014ST-100M1R2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD