VLF403215MT-1R5N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLF403215MT-1R5N
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 3.38A 36MOHM SMD
Stock
435
In Stock :
435
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Published :
2013
Tolerance :
±30%
Series :
VLF-M
Lifecycle Status :
EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 months ago)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ferrite
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
3.38A
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
36mOhm Max
Type :
Wirewound
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Inductance :
1.5μH
Test Frequency :
1MHz
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Saturation :
2.46A
Shielding :
Shielded
Datasheets
VLF403215MT-1R5N
TDK Corporation VLF403215MT-1R5N
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD