VLF3012AT-150MR41
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLF3012AT-150MR41
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 410MA 620MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RoHS Status :
RoHS Compliant
DC Current :
540mA
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
620mOhm Max
Case/Size Code :
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Max DC Current :
540mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Military Standard :
Not
Packing Method :
TR
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
Series :
VLF
Inductance :
15μH
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Current Rating :
410mA
Material - Core :
Ferrite
Type :
Wirewound
Height :
1.2mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.102W 2.80mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Depth :
2.8mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Shielding :
Shielded
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Functions :
1
Published :
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C~105°C
HTS Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Datasheets
VLF3012AT-150MR41
TDK Corporation VLF3012AT-150MR41
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD