VLCF5028T-680MR40-2
Mfr.Part #
VLCF5028T-680MR40-2
Description
FIXED IND 68UH 400MA 460MOHM SMD
Stock
241
In Stock :
241
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RMS Current (Irms) :
930mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
2.8mm
Packing Method :
TR
Case Code (Metric) :
5028
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Max DC Current :
400mA
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
2008
Test Frequency :
100kHz
Termination :
SMD/SMT
Inductance Tolerance :
20%
Inductor Application :
DC-DC Converter
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
HTS Code :
Case/Size Code :
Tolerance :
±20%
Inductance :
68μH
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
DC Resistance (DCR) :
460mOhm Max
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
VLCF
Current Rating :
400mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Material - Core :
Ferrite
Depth :
5.2mm
Datasheets
VLCF5028T-680MR40-2
TDK Corporation VLCF5028T-680MR40-2
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD