VLCF5020T-220MR75-1
Mfr.Part #
VLCF5020T-220MR75-1
Description
FIXED IND 22UH 750MA 496MOHM SMD
Stock
200
In Stock :
200
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Height :
2mm
Inductance :
22μH
Series :
VLCF
Lead Free
DC Current :
750mA
Wirewound
Resistance :
413mOhm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Material - Core :
Ferrite
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±20%
Published :
2002
Max DC Current :
750mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Inductance Tolerance :
20%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
REACH SVHC :
No SVHC
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
750mA
DC Resistance (DCR) :
496mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
RMS Current (Irms) :
1A
Number of Pins :
2
JESD-609 Code :
e3
Depth :
5.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Datasheets
VLCF5020T-220MR75-1
TDK Corporation VLCF5020T-220MR75-1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD