VJ2525D150FXWQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ2525D150FXWQT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
2525 (6464 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 3.6KV C0G/NP0 2525
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2525 (6464 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.250Lx0.250W 6.35mmx6.35mm
Voltage - Rated :
3600V 3.6kV
Tolerance :
±1%
Series :
VJ QUAD HIFREQ
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ2525D150FXWQT
VJ QUAD HIFREQ 2525 6464Metric Ceramic Capacitor 0.250Lx0.250W 6.35mmx6.35mm C0G NP0 ±1% 15pF