VJ2225Y684KXCAT
Mfr.Part #
VJ2225Y684KXCAT
Description
CAP CER 0.68UF 200V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Depth :
6.35mm
Length :
5.59mm
Size / Dimension :
0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Max Operating Temperature :
150°C
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.68µF
Datasheets
VJ2225Y684KXCAT
VJ 0.68μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y684KXCAT Overview
Programs on this device are of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 200V Volts DC - Rated DC.
VJ2225Y684KXCAT Features
a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V