VJ2225Y683JBEAT4X
Mfr.Part #
VJ2225Y683JBEAT4X
Description
CAP CER 0.068UF 500V X7R 2225
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
5.7404mm
Capacitance :
0.068μF
Dielectric :
X7R
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Thickness :
2.1844mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
Voltage - Rated DC :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
6.35mm
Datasheets
VJ2225Y683JBEAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225Y683JBEAT4X
VJ OMD 0.068μF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y683JBEAT4X Overview
Programs on this device are of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 500V Volts DC - Rated DC.
VJ2225Y683JBEAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V