VJ2225Y682KBFAT4X
Mfr.Part #
VJ2225Y682KBFAT4X
Description
CAP CER 6800PF 2KV X7R 2225
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Width :
6.35mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
6800pF
Length :
5.7404mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Thickness :
2.1844mm
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Datasheets
VJ2225Y682KBFAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225Y682KBFAT4X
VJ OMD 6800pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y682KBFAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ2225Y682KBFAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm